Tipy na výlety > Český ráj

Příroda České republiky je pozoruhodná svou rozmanitostí, jedním z jejich opravdových skvostů je jistě Český ráj. Je to oblast mezi Jičínem, Sobotkou, Mnichovým Hradištěm, Kopaninou, Železným Brodem a Lomnicí nad Popelkou, oblast malebných údolí, pohádkových útvarů pískovcových skal a romantických skalních měst. K jeho proměnám přispěla i řeka Jizera, která několikrát měnila koryto.Chráněná krajina Český ráj je okouzlujícím místem již pro celé generace návštěvníků, je zde na nevelkém prostoru koncentrováno překvapující množství přírodních pozoruhodností , spojení přírody s výtvory lidských rukou činí z této oblasti výjimečné území v ČR.

Duch minulosti na nás dýchá především v místech středověkých hradů – Kost, Valdštejn, Valečov, Frýdštejn, Trosky, Rotštejn a zámků – Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, Humprecht, Mnichovo Hradiště. Jsou zde také pozoruhodné památky lidové architektury – Dolánky u Turnova, Sobotka, Vyskeř.

Nad krajinou dominuje charakteristická silueta zříceniny hradu Trosky. Nádherná oblast s romantickými dolinami a bystřinami pomalu přechází do oblasti Prachovských skal, které jsou tvořeny skupinami 80 věží s 200 výstupovými cestami různé obtížnosti. Prachovské skály jsou vyhlášeným rájem horolezců.Celá oblast láká milovníky přírody k turistice, dále také milovníky skal – horolezce, v létě se ve skalních městech nese charakteristický zvuk karabin zvonících o skálu, který ještě něco přidává zdejšímu kouzlu.V létě je zde také možnost koupání, a to v kempingech – u Jinolických rybníků, na Branžeži, pod Troskami, atd.jako by to ještě nestačilo, příroda obdařila Český ráj i drahými kameny – oblast Kozákov, zde nalezené achátové pecky jsou oblíbeným suvenýrem návštěvníků.Oblast pískovcových skal je porostlá smíšeným lesem, převažuje borovice lesní. Je zde množství pramenů s pitnou vodou, které vyvěrají ve skalních oblastech.Tato 30km dlouhá a 15km široká oblast, vyhlášená díky své osobité přírodě za chráněnou krajinnou oblast Vás jistě zláká svým kouzlem a budete se sem rádi vracet.

Novinky od Country saloonu ze Dvora Králové nad Labem

Objednávejte přes Qerko s věrnostním programem

country saloon

Objednávat jídlo s sebou můžete přes aplikaci Qerko. …

Pivní speciály na rotující pípě

Hendrych_H9_Currant_ALE

Na rotující pípě Vám nabízíme převážně svrchně kvašené …

Dárkové poukazy

Poukaz náhled

Chcete-li obdarovat své přátele či blízké a stále …

virtuální prohlídka virtuální prohlídka

Otevírací doba restaurace Country saloon ve Dvoře Králové

  • pondělí - čtvrtek: 10:00 - 23:00
  • pátek: 10:00 - 24:00
  • sobota: 11:00 - 24:00
  • neděle: 11:00 - 22:00

Naše restaurace je nekuřácká

Rezervace na telefonním čísle +420 499 321 596

Psi u nás v restauraci vítáni!

Nemusíte se obávat ani o své čtyřnohé miláčky! Jsou u nás také vítáni!!